KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9906069
nr 990 6069
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Blandteknik, Nils Nilsson Skum (1872-1951), Slädfärd, signerad. 1942, motivet: 25x32
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 26 oktober 2015
kl 19:21:15
2.000 kr
2.200 kr
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum